Aplikuj o wizę online

Ilość wiz online
Rodzaj promesy/wizy
Rodzaj wizy online

KONTAKT ONLINE

Mobile: +84 91 7299921
Skype: +48 22 3896921 
 
Kontakt telefoniczny tylko w godzinach: 03.00 – 12.00 czasu polskiego

Procedura promesowo-wizowa

KROK 1: Wyślij wypełniony formularz
Wyślij email na [email protected]
 
KROK 2: Potwierdź nasz email zwrotny i dokonaj opłaty
Otrzymasz od nas email zwrotny;
z informacja o zgłoszeniu oraz stosowną informację dotyczącą płatności – sprawdź poprawność danych i dokonaj wpłaty na podane konto.
 
KROK 3: Sprawdź dane i czytelnie wydrukuj promesę wizową
Otrzymasz od nas promesę wizową. Sprawdź poprawność danych na dokumencie i wydrukuj czytelnie otrzymaną promesę. Dla bezpieczeństwa zrób kopię zapasową.
 
KROK 4: Okaż promesę na lotnisku
Okaż promesę na boardingu lotniczym oraz na każde żądanie pracowników lotniska oraz linii lotniczych (również w portach przesiadkowych)
 
KROK 5: Odbierz swoją wizę “on arrival”
Po przylocie do Wietnamu udaj sie do okienka VISA ON ARRIVAL/LANDING VISA. Załącz promese, kolorowe zdjęcie 3x4cm oraz opłać stosowne „stamp fee” 
i odbierz swoją wizę.

FAQs

Czy gwarancja uzyskania promesy jest 100%?

Odmowy wiz praktycznie się nie zdażają,ale nie ma 100% gwarancji w sprawach wizowych (podobnie jest na całym świecie, więc nie jest to jakaś niesamowita informacja). Terminy podane są standardowe i uśrednione. Za każym razem procedura wizowa może ulec wydłużeniu lub może nie być przyznana promesa wizowa. Tutaj loklany urząd imigracyjny nie podaje przyczyn lub wyjaśnień. Nie mamy pełnego wpływu na przedłużenia i terminowość. Takie przypadki zdarzają się sporadycznie (ale się zdarzają). Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za decyzje wietnamskich urzędów.

Promesy wizowe w swieta i dni wolne od pracy?

Promesy wizowe są wydawane w dni wolne od pracy oraz święta za dopłatą. W/s procedury specjalnej proszę o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czy promesy wizowe biznesowe są wydawane w okresie 7dni roboczych?

Wizy biznesowe on arrival są obecnie wydawane w okresie 5 dni roboczych. Procedura jest wydłużona względem promes do wiz typu turystycznego.

Czy można wjechać innego dnia niż w dniu podanym na promesie wizowej?

Na promesie wizowej podane są dane dotyczace terminów oraz ilości wjazdów do Wietnamu. Nie można wjechać przed terminem podanym na dokumencie. Wjazd po terminie jest możliwy, z tym że termin wyjazdowy z Wietnamu zostanie utrzymany tak jak podano na promesie.

Czym jest promesa wizowa do Wietnamu?

Promesa wizowa jest dokumentem wydawanym przez Wietnamski Urząd Imigracyjny. Promesa jest dokumentem urzędowym potwierdzającym zgodę wietnamskich organów imigracyjnych na wjazd do Wietnamu w określonym czasie podanym na tymże dokumencie. W praktyce jest to uprawnienie do uzyskanie na granicy wizy "on arrival". Promesa wizowa nie jest dokumentem osobistym, na promesie mogą znaleźć się również inne osoby (nie ma to znaczenia dla osoby aplikującej). Obecnie jest opcja uzyskania promesy indywidualnej (tylko dla osoby aplikującej), ta opcja jest dodatkowo płatna.

Co to jest opłata lotniskowa (STAMP FEE) dla wizy do Wietnamu typu "on arrival"?

Jest to opłata lotniskowa do „visa on arrival”. Uiszcza się ją jednokrotnie przy pierwszym wlocie do Wietnamu i wynosi ona : 25USD dla wiz jednokrotnych i  50USD dla wiz wielokrotnych miesięcznych oraz 100 dla wiz wielokrotnych sześcio- i dwunastomiesięcznych. Oplatę "stamp fee" należy uiścić w gotówce w dolarach amerykańskich. UWAGA: opłata stamp fee na granicy lądowej Kambodżą - Wietnam (Moc Bai Border) może być wyższa o około 10USD. Pobierana jest tam dodatkowa opłata poza głównym cennikiem.

Ile czasu zajmuje procedura na lotnisku przy wizie do Wietnamu typu "on arrival"?

Normalnie procedura na lotnisku zajmuję około 15-20 minut w HCM CITY oraz 20-30 minut w Hanoi, zdarza się, że jest więcej osób oczekujących na „visa on arrival” i wtedy czas oczekiwania może się nieco wydłużyć. Praktyczna porada: po przylocie proszę szybko opóścić samolot i odrazu udać się do okienka VISA ON ARRIVAL / LANDING VISA wyprzedzając innych pasażerów. Istnieje opcja VIP (dodatkowo płatna), w tym przypadku na lotnisku czeka na państwa lokalny steward. Pomaga on szybko przejść procedurę, bez oczekiwania w kolejce.

Czy można przekraczać granicę lądowe z promesą wizy "on arrival”?

Jak najbardziej, jeżeli posiadacie Państwo wizę wielokrotnego wjazdu. Jedyny wymóg to pierwszy wjazd do Wietnamu – musi to być wlot samolotem. Kolejne wjazdy i wyjazdy mogą odbywać się dowolnie. Jest również opcja wizy lądowej "on arrival" wydawana dla przejścia lądowego Moc Bai (Kambodża - Wietnam). Promesa wizowa lądowa jest droższa (dodatkowa opłata 10USD), trzeba jednak posiadać orginalny list promesy (nie wydruk z załącznika jak normalnie). Prosimy o kontakt o bezpośredni w przypadku wizy "on arrival" na przejściu lądowym - tak abyśmy mogli ustalić szczegóły oraz miejsce odbioru lub wysyłki takiej promesy.

Co robić gdy chcemy zostać w Wietnamie dłużej niż podano w wizie „on arrival”?

Wystarczy zgłosić się do naszego biura na 7 dni przed wygaśnięciem terminu wizy i dokonać przedłużenia pobytu (wyrobienie nowej wizy na miejscu w HCM CITY lub w Hanoi). Trzeba stawić się osobiście z paszportem (wysłąnie paszportu pocztą jest możliwe tylko i wyłącznie na Państwa odpowiedzialność). Termin oczekiwania to około 7 dni. Przedłużenia wiz na miejscu wykonujemy również w trybie ekspresowym - ale trzeba liczyć się z wysokim kosztem takiej operacji.

Czy można aplikować w imieniu osób trzecich na wizę do Wietnamu typu "on arrival"?

Oczywiście, wystarczy przesłać nam skan paszportu i dokonać stosownej wpłaty. Procedura jest automatyczna i realizujemy ją na podstawie zgłoszenia mailowego i wpłaty na konto bankowe.

Dlaczego nie można płacić kartą kredytową?

Chodzi o bezpieczeństwo klienta i maksymalne uproszczenie operacji. W przyszłości planowane jest wprowadzenie takiej możliwości.

Czy „visa on arrival” jest tańsza od wizy uzyskanej w ambasadzie?

Z pewnościa jest to tańsza i wygodniejsza forma uzyskania wizy do Wietnamu. W przypadku” visa on arrival” nie trzeba praktycznie wychodzić z domu, dojeżdżać do ambasady, podawać paszportu kurierem, itp. Wpłata jest realizowana na polskie konto w polskich złotych, procedura jest realizowana mailowo.

Błędy na promesie wizowej do Wietnamu, co robić?

Jeżeli błędnie podane są 1-3 znaki to promesa jest uznawana za prawidłową. Jeżeli błędnie podana jest data wjazdu, numer paszportu lub dane osobowe (powyżej 3 znaków) należy niezwłocznie skontaktować się z nami w celu dokonania stosownej korekty. Korekt do 48h dokonujemy bezpłatnie (błędy powstałe z naszej winy, lub literówki w Urzędzie Imigracyjnym). Korekty błędów z winy aplikującego dokonujemy płatnie (100% ceny).

Czy możliwe są zmiany i korekty na promesie wizowej do Wietnamu?

Do 48h od otrzymania promesy wizowej, błędy poczynione przez nas lub Urząd Imigracyjny - nieodpłatnie. Błedy i korekty z winy aplikującego są płatne w 100% - nowa procedura ponownie.

Czy zdarzają się błędy w danych na promesach wizowych do Wietnamu?

Sporadycznie, ale zdarzają się. Dlatego zawsze prosimy Państwa o sprawdzenie promesy i zgłoszenie ewentualnych błędów w terminie 48h od otrzymania promesy. Jeżeli jest to literówka (1-3 litery) to nie poprawiamy tego, jeżeli błąd jest bardziej rażący to dokonujemy korekty na własny koszt w terminie 48h.

Czy posiadając promesę wizową do Wietnamu można nie otrzymać „visa on arrival”?

W praktyce nie spotkaliśmy się z takim przypadkiem (żaden z naszych klientów nie dostał nigdy odmowy!). Jednak decyzje wizowe i wjazdowe są podejmowane indywidualnie przez odpowiednie służby Wietnamskiego Urzędu Imigracyjnego. Warto pamietać, że każdy kraj może odmówić obcokrajowcowi wjazdu na teren swojego kraju w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Wiemy że „visa on arrival” mogą nie otrzymać osoby które: w momencie przylotu posiadają uszkodzony paszport, ważność ich paszportu nie przekracza 6 miesięcy, nie posiadają wolnych 2 stron lub też ich stan zdrowia nie pozwala na pobyt w Wietnamie. Decyzje wietnamskich władz Imigracyjnych są od nas niezależne.

Czy można nie otrzymać promesy wizowej do Wietnamu?

Nie mieliśmy nigdy takiego przypadku! Teoretycznie, każda decyzja w tej sprawie jest indywidualną decyzją urzędową. W praktyce odmowy uzyskania promesy stanowią margines! Kto może otrzymać odmowę: osoby powyżej 80 roku życia, aplikujące o wizy na okres 3 miesięcy; posiadające paszport ważny poniżej 6 miesięcy od daty planowanego wlotu; osoby poszukiwane przez policje, osoby znajdujące się na liście osób niepożądanych w Wietnamie, osoby które uprzednio naruszyły wietnamskie przepisy imigracyjne, itp. W przypadku wątpliwości proszę skontaktować się z nami w celu sprawdzenia możliwości wjazdu do Wietnamu.

Czy zdarzają się przypadki odmów wejścia na pokład samolotów dla osób nie posiadających promesy wizowe do Wietnamu?

Tak. Znamy wiele przypadków, gdzie osobom odmówiono wejścia na pokład samolotu w przypadku braku promesy wizowej. Znane są sytuacje, gdzie pozwolono osobom nie posiadającym promes wizowych dolecieć do portu przesiadkowego (np. Frankfurt, Paryż, Bangkok, Hong Kong, itd.), a potem na finalnym dolocie do Wietnamu obsługa lotniska przesiadkowego odmówiła przyjęcia pasażerów na pokład.

Zdarzały się również przypadki, gdzie osoby nie posiadające promesy wizowej, a którym udało się dolecieć do Wietnamu musiały opuścić Wietnam najbliższym samolotem! Proszę pamiętać o obowiązku wizowym dla obywateli Polskich w Wietnamie.

Po co potrzebna jest wiza do Wietnamu lub promesa wizowa do Wietnamu przy bookingu i transferze?

Linie lotnicze obsługujace lotu do Wietnamu znają wietnamskie procedury wizowe. Wszyscy przewoźnicy lotniczy powinni są zapoznani z wyglądem dokumentu promesy wizowej. Linia lotnicza ponosi odpowiedzialność za pasażerów podróżujących bez promes wizowych do Wietnamu. Obsługa lotniska (ew. Pracownicy linii lotniczych) będą żądać od Państwa prezentacji tegoż dokumentu. Warto wiedzieć, że w większości przypadków odsyła się osoby nie posiadające promesy wizowej z lotnisk wietnamskich na koszt przewoźników lotniczych. Promesę należy pokazać na żądanie wszystkim pracownikom linii lotniczych oraz lotnisk - podczas podróży.

TAGI: wizy wietnam, wiza wietnam, wietnam, wietnam wiza, wietnam wizy, amba

Wiza do Wietnamu typu „Visa on arrival” na lotnisku czy na przejściu lądowym?

Teoretycznie „visa on arrival” można uzyskać w obu przypadkach, z tym że na przejściu lądowym trzeba mieć oryginał promesy (dotyczy to tylko i wyłącznie przejścia lądowego Moc Bai pomiędzy Kambodżą, a Wietnamem) – opcja ta wiąże się z dodatkowym kosztem i dodatkowym czasem (przesłanie orginalnej promesy na podany adres).  Na lotnisku uzyskanie visa on arrival jest proste i odbywa się na podstawie kopii promesy wjazdowej - całośc korespondencji i procedury (z naszej strony) odbywa się mailowo.

Czy można uzyskać wizę do Wietnamu "on arrival” bez promesy wjazdowej?

Tak można, jednakże sytuacja ta dotyczy wybranych grup osób takich jak: załogi samolotów, przedstawiciele oficjalnych delegacji, sportowcy przylatujący na oficjalne spotkania, itp. Normalne osoby nie posiadające promesy wjazdowej nie otrzymają „visa on arrival”. Przypominamy: w Wietnamie obowiązuje obowiązek wizowy dla obywateli polskich.

Czy wiza do Wietnamu "on arrival” i promesa wizowa do Wietnamu to to samo?

Nie, to nie jest to samo. „Visa on arrival” jest fizycznie dokumentem wizowym i jest wklejana do paszportu na lotnisku (przejściu granicznym). Promesa wizowa do Wietnamu "on arrival" jest dokumentem wydawanym przez Wietnamski Urząd Imigracyjny potwierdzającym zgodę na wjazd do Wietnamu i uzyskanie „visa on arrival” na wskazanym lotnisku lub lądowym przejściu granicznym Moc Bai.

Jak uzyskać promesę wizową do Wietnamu?

Promesę wizową można uzyskać kontaktując się z nami. Należy wypełnić formularz i dokonać wpłaty na wskazane konto bankowe. Szczegółowa procedura opisana jest na stronie głównej w części: "PROCEDURA PROMESOWO-WIZOWA".

Jak uzyskać wizę do Wietnamu "on arrival”?

Wiza do Wietnamu "on arrival" jest wklejana do paszportu na granicy (lotnisko) na podstawie posiadanej promesy wjazdowej do Wietnamu. Promesa wjazdowa jest to dokument wydawany przez Wietnamski Urzad Imigracyjny, w którym tenże potwierdza zgodę na wjazd i wydanie wizy do Wietnamu "on arrival" osobie lub osobom w konkretnym termine i na konkretnych warunkach. Wszystkie te informacje zawarte są po wietnamsku i angielsku na tymże dokumencie wysyłąnym do Państwa.

Czym jest wiza do Wietnamu "on arrival” ?

Wiza do Wietnamu "on arrival” jest rodzajem wizy wydawanej na lotniskach międzynarodowych (i przejściu lądowym Moc Bai) podczas wlotu (lub wjazdu lądowego w Moc Bai) do Wietnamu. Fizycznie ma to miejsce w 3 portach lotniczych: Da Nang International Airport, Ho Chi Minh City International Airport oraz Hanoi International Airport (oraz przejściu Moc Bai na granicy kambodżańsko-wietnamskiej).

Czym różni się wiza do Wietnamu "on arriva” od wizy wydanej w ambasadzie/konsulacie Wietnamu?

Niczym. Procedura wydawania wizy w wietnamskich ambasadach/konsulatach jest identyczna jak wizy do Wietnamu "on arrival" – istnieje nawet odpowiednik promesy wizowej dla placówek dyplomatycznych.